blog images

Dev Blog 04.8.2022 Zamknięty test 0.11.8 – 7 rocznica WoWs, zaktualizowane operacje, minigra statki i inne

Proszę pamiętać, że wszystkie informacja na Blogu Deweloperów są wstępne, mogą ulec zmianie w trakcie testów, a także nie pojawić się w serwerze gry. Ostateczne informacje pojawią się na oficjalnym portalu gry.


Rocznica

W ramach obchodów 7 rocznicy WoWs gracze mogą się spodziewać nowej kolekcji nazwanej „7 mórz”. Elementy kolekcji będzie można zdobyć tylko z kontenerów „7 mórz” które będą nagrodami za ukończenie łańcuchów misji, a także w ramach darmowych zestawów dostępnych w Zbrojowni. Otwarcie ich wszystkich będzie gwarantowało skompletowanie wszystkich elementów kolekcji.

Zrzuty ekranu tylko w wersji RU.

Kolekcja obejmuje 4 sekcje po 4 przedmioty każda. Nagrodą za ukończenie każdej sekcji jest 1 dzień premium. Nagrodą za ukończenie całej kolekcji są 3 kontenery Daleka podróż, pamiątkowa flaga i osiągnięcie.

Z okazji wakacji dodamy następujące elementy do gry:

 • Stały kamuflaż "Siedem mórz" dla okrętów Mahan, Eendracht i Sinop;
 • Dowódców "Mistrz siedmiu mórz" i "Mistrzyni siedmiu mórz".


Świąteczne nagrody

W ramach świętowania 7 rocznicy WoWs na graczy czekają nagrody w postaci premii bojowych za osiąganie odpowiednich rezultatów w bitwie na wszystkich okrętach od tieru V wzwyż. Tym razem wprowadzamy ważne ulepszenie do tego elementu – możliwość zdobywania wielu prezentów jednocześnie w jednej bitwie!

Jeśli gracz ma więcej niż 100 okrętów będzie mógł otrzymać standardowy prezent zarówno za wygranie bitwy, jak i zdobycie 300 bazowych PD, a także różną ilość dodatkowych nagród za osiąganie wyższych progów PD.

Ilość nagród na koniec bitwy będzie zależała od tego ile gracz ma okrętów w porcie i ilości zdobytego doświadczenia. Dla przykładu, jeśli gracz ma więcej niż 300 okrętów będzie mógł zdobyć 4 prezenty w jednej bitwie: 1 za wejście do bitwy oraz 3 za osiągnięcia w bitwie.

Tak jak w poprzednich wydarzeniach nie będzie można dostać tej samej nagrody na tym samym okręcie więcej niż raz.

Zrzuty ekranu tylko w wersji RU.


Dla przykładu, po zdobyciu 1200 bazowych PD lub więcej w jednej bitwie mając więcej niż 500 okrętów w porcie gracz będzie mógł wybrać 5 dodatkowych gwiazdek do zdjęcia z innych okrętów przez wybranie i otrzymanie tych nagród.

Poniżej znajduje się tabela z warunkami otrzymania dodatkowych prezentów.W zależności od tieru okrętu można otrzymać różne nagrody, włączywszy w to nowe kontenery z premiami ekonomicznymi:

 • dla okrętów tierów V-VII – 1 kontener "Premie specjalne";
 • dla okrętów tierówVIII-IX – 1 kontener "Premie specjalne" i 1 kontener „Premie rzadkie”;
 • dla okrętów tieru Tier X i super okrętów - 1 "Super kontener".

 

Statki

Jedną z nowych aktywności w aktualizacji 0.11.8 będzie minigra statki w Zbrojowni. Aby wziąć udział gracz będzie potrzebował specjalnego zasobu – Biletów wejścia, który będzie można zdobyć przez ukończenie specjalnych misji bojowych aż do czasu zakończenia aktualizacji 0.11.8.

W tej mini grze gracz będzie walczył przeciw SI. Gracze otrzymają żetony wydarzenia za zatopienie wrogich jednostek i za zwycięstwo. Żetony będzie można wymienić w Zbrojowni na stałe kamuflaże, stałe premie ekonomiczne dla konkretnych okrętów, kontenery z sygnałami i zasobami oraz kredyty.

Zrzuty ekranu tylko w wersji RU.


Zaktualizowane operacje

W wersji 0.11.8 zaktualizowaliśmy wszystkie operacje w grze tak, że gracze będą mogli brać udział w operacjach na większej ilości swoich ulubionych okrętów i zdobywać za to cenne nagrody.

W nowej wersji okręty tierów VI- VII będą mogły wejść do bitwy jednocześnie, a skład drużyny będzie odzwierciedlony w sile botów i zarobkach po bitwie. Dodatkowo opłata za ponowne wejście do bitwy tym samym okrętem zostanie usunięta.

Ekonomia operacji także ulegnie zmianą. Poprzednio po ukończeniu operacji gracz zdobywał różną ilość gwiazdek za osiągnięcia w bitwie, a nagrody za każdą gwiazdkę otrzymywał tylko raz. W nowej wersji gwiazdki zostały usunięte a nagrody będzie można zdobyć wypełniając specjalne dzienne i cotygodniowe misje bojowe zaprojektowane specjalnie dla operacji, które dadzą jako nagrodę Żetony społeczności.

Wraz z aktualizacją i zmianami powrócą 3 operacje: „Ostateczna granica”, „Hermes” i „Kwiat jabłoni”

W wersji 0.11.8 nie będzie już operacji tygodnia. Grając system doboru drużyn złoży drużynę, a sam scenariusz operacji zostanie wybrany losowo. Jednak nadal będzie można wybrać samodzielnie scenariusz w przypadku wejścia do gry jako dywizjon.


Zrzuty ekranu tylko w wersji RU.


Zmiana mechaniki przeładowania

Mechanika przeładowania w przypadku zmiany typu pocisku ulegnie zmianie.

W nowej wersji w przypadku posiadania umiejętności dowódcy „Wprawny ładowniczy” przeładowanie nowego typu pocisku będzie przyspieszone nawet jeśli nie wszystkie działa zakończą ładowanie – tak jak to było wymagane w poprzedniej wersji. „

W nowej wersji pociski będą miały nowy parametr – czas zmiany pocisku.

 • Jeśli obecny czas przeładowania jest wyższy niż ten parametr – zmiana pocisku nie wpłynie na przeładowanie dział.
 • Jeśli obecny czas przeładowania jest krótszy niż czas zmiany pocisku w momencie zmiany amunicji, czas będzie równy czasowi zmiany pocisku.

Premia z umiejętności „Wprawny ładowniczy” do czasu zmiany pocisku zmieni się z 50% do 40%. Czas zmiany pocisku będzie wyświetlany w parametrach okrętu.

Dla przykładu niech działa mają podstawowy czas przeładowania 30 sekund. Z umiejętnością „Wprawny ładowniczy” czas zmiany pocisku będzie wynosił 18 sekund.

 • Jeśli działu pozostanie 20 sekund do przeładowania, zmiana pocisku nie wpłynie na czas przeładowania i będzie wynosiła 20 sekund.
 • Jeśli działu pozostanie 5 sekund do przeładowania, wtedy zmiana pocisku zajmie 18 sekund.

Ta mechanika będzie działała dla każdej wieży oddzielnie.

Dodatkowo wszystkie drzewkowe włoskie pancerniki otrzymają wbudowaną premię 30% skrócenia czasu zmiany pocisków, która będzie działała nawet bez użycia umiejętności „Wprawny ładowniczy”. Wraz z tą umiejętnością premia się zwiększy. I

Częste zmiany pomiędzy typami pocisków są ważną częścią stylu gry włoskimi pancernikami. Dodatkowa premia podkreśli tą cechę i dodatkowo zwiększy efektywność umiejętności „Wprawny ładowniczy” w porównaniu z pancernikami innych nacji.

Potyczka

W wersji 0.11.8 odbędą się 4 potyczki w następujących formatach:

 • Pierwsza potyczka – 9-12 września: 
 • 3v3 tierem VIII lotniskowców.
 • Druga potyczka – 12-19 września:
 • 12v12 tierem VIII pancerników.
 • Trzecia potyczka – 19-26 września:
 • 12 vs 12 tierem VIII krążowników.
 • Czwarta potyczka – 26 września – 3 października :
 • 12v12 tierem VIII niszczycieli.
 •  


Dodatkowa i edytowana zawartość

Dodano do gry:

 • Stały kamuflaż "Władca morza" dla Anhalt;
 • Dowódca „Niezatapialny Sam” dla niemieckich i brytyjskich okrętów.
 • Pamiątkowe flagi dla okrętów Tokachi i Admiral Schröder.


Do gry zostaną dodane nowe kontenery z premiami ekonomicznymi.

Zawartość kontenerów

Kontener "Zwykłe premie” zawiera premie poziomu 1, po pięć każdego typu: +20% Kredytów, +100% Doświadczenia okrętu, +100% Doświadczenia dowódcy, +300% wolnego PD;

Kontener "Specjalne premie" zawiera premie poziomu drugiego po pięć każdego typu: +40% Kredytów, +200% Doświadczenia okrętu, +200% Doświadczenia dowódcy, +600% wolnego PD;

Kontener "Rzadkie premie" zwiera premie poziomu 3 po trzy każdego typu: +160% Kredytów, +800% Doświadczenia okrętu, +800% Doświadczenia dowódcy, +2400% wolnego PD;

Kontener "Unikalne premie" zawiera premie poziomu 4 po trzy każdego typu: +320% Kredytów, +1600% Doświadczenia okrętu, +1600% Doświadczenia dowódcy, +7200% wolnego PD;

Alternatywna wersja kontenera „Taktycznego” zostanie dodana do gry, różniąca się od siebie nagrodami: „Taktyka”, „Mała taktyka”, „Specjalna taktyka, „Duża taktyka” i „Gigantyczna taktyka”.

Zaktualizowano portrety standardowych niemieckich dowódców i dodano kilka nowych.

Zaktualizowano wygląd kontenera „Prezent”

Nowe okręty dodano do listy nagród „Super kontenera” i kontenera „Steam”

Nowe okręty dodano do kontenera „Okręt Premium VI tieru”


Nowe okręty dodano do kontenera „Okręt Premium VII tieru”

Nowe okręty dodano do kontenera „Okręt Premium VIII tieru”

Komentarze

Ten wpis nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy i dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz

Twój nick

Treść komentarza