blog images

Dev Blog 07.11.2021 ST 0.10.11, Obchody Nowego Roku, Stocznia, zmiany techniczne i inne wiadomości.

Proszę pamiętać, że wszystkie informacja na Blogu Deweloperów są wstępne, mogą ulec zmianie w trakcie testów, a także nie pojawić się w serwerze gry. Ostateczne informacje pojawią się na oficjalnym portalu gry.


Stocznia

W aktualizacji 0.10.11 gracze będą mogli zbudować brytyjski pancernik TIX Marlborough w nowej Stoczni Clydebank. Zasady wydarzenia w znacznym stopniu pozostają niezmienione, ale ilość faz konstrukcyjnych i lista nagród ulegnie zmianie.

Zasady stoczni:

 • Wybudowanie okrętu składa się z 32 faz.
 • Każda faza może być ukończona poprzez misje w grze lub przez wydanie 1500 dublonów za każdą.
 • Ogólnie można ukończyć 27 z 32 faz poprzez misje bojowe.
 • Nagrodami za ukończenie fazy 6 i 18 będą „Dreadnought” i „Repulse” w stałych kamuflażach „Śnieg i gwiazdy” wyposażone w 6 punktowego kapitana i miejsce w porcie.
 • Za ukończenie pozostałych faz konstrukcji gracze otrzymają: „Prezent mikołajkowy, Duży prezent mikołajkowy, Ogromy prezent mikołajkowy, nowe jednorazowe kamuflaże „Noworoczne niebo”, dni premium, węgiel, stal, punkty badawcze i inne cenne nagrody.
 • Za ukończenie 32 fazy gracze otrzymają „Marlborough” w stałym kamuflażu „Wojenne malowanie” wraz z 10 punktowym dowódcą i miejscem w porcie oraz pamiątkową flagą.


Jeśli jesteście posiadaczami Dreadnoughta w porcie otrzymacie rekompensatę w postaci 5.250.000 kredytów.

Jeśli zdecydujecie się ukończyć Stocznię za dublony możecie nadal wykonywać misje, jednak zamiast zwykłych nagród, każda ukończona faza przyniesie Wam 250 sztuk stali.Obchody Nowego Roku

W celu uhonorowania Nowego Roku przygotowaliśmy wiele ciekawych aktywności i nagród.


Sylwester

Jedną z głównych aktywności noworocznych będzie tymczasowe wydarzenie – Sylwester. Te zawody organizowane są przez 3 śnieżne giganty, które zostały ożywione przez magiczne gwiazdy.


Zrzuty ekranu pochodzące z wersji RU klienta gry.Sylwester jest podobny do Rywalizacji Lotniczych biur projektowych i Bitwy Bestii.

Zasady wydarzenia:

 • Wydarzenie rozpocznie się dwa tygodnie po premierze aktualizacji i potrwa do końca aktualizacji 0.10.11. Podzielone jest na 4 etapy trwające po tydzień.
 • Raz w tygodniu można wygrać jeden z 3 zespołów nazwanych imionami magicznych gwiazd: : Modus, Sertum i Munera.
 • Podczas wydarzenie trzeba kończyć misje osobiste przyznawane codziennie wszystkim uczestnikom wydarzenia. Misje można ukończyć w bitwach losowych, kooperacyjnych i rankingowych.
 • Ukończenie misji wypełniać będzie pasek postępu indywidualnego i zespołowego odblokowujący kolejne nagrody.
 • Unikalnymi nagrodami dla każdego zespołu będą: tematyczni dowódcy – śnieżni giganci – z 6 punktami umiejętności. Okręty Omaha, Jaguar i Conte di Cavour w stałych kamuflażach „Śnieg i gwiazdy”. Zdobycie pierwszej unikalnej nagrody dla którejś z drużyn da graczowi osiągnięcie „Sylwester”
 • Inne nagrody: nowy tymczasowy zasób Żetony Sinterklaas, kontenery kolekcji „Morski nowy rok i święta” i jednorazowe kamuflaże „Noworoczne niebo”


Kolekcja „Morski nowy rok i święta”

Nasza nowa świąteczna kolekcja jest poświęcona obchodom nowego roku i świąt we flotach.


Kolekcja składa się z 4 stron po 6 elementów w każdej. Nagrodą za ukończenie każdej strony jest 1 dzień premium. Nagrodą za ukończenie całej kolekcji jest „Duży kontener mikołajkowy”.

Elementy kolekcji będą wypadały tylko z kontenerów „Morski nowy rok i święta”. Kontenery będzie można otrzymać jako nagrody w wydarzeniu Sylwester oraz wymienić za żetony Sinterklaas w Zbrojowni.Noworoczny port i inna świąteczna zawartość


Podczas nadchodzącego świętowania Nowego Roku udekorowaliśmy port Londyn. Dodane zostaną następujące elementy: stałe kamuflaże „Śnieg i gwiazdy” dla okrętów Weser, Fubuki, Izmail i Kijkduin; pamiątkowa flaga „Noworoczna konstelacja” i holenderski dowódca — Sinterklaas. Zaktualizowaliśmy także wygląd kontenerów mikołajkowych.


Techniczne i wizualne zmiany i ulepszenia


System ustawień dźwięku zostanie dodany do gry. Obecnie w celu ustawienia dźwięku w grze należy użyć wielu suwaków i parametrów, co może być trudne i czasochłonne dla niektórych graczy. Ustawienia dźwięku pozwolą dostosować dźwięk w grze za pomocą kilku kliknięć.


Zrzuty ekranu pochodzące z wersji RU klienta gry.


Następujące ustawienia dźwięku zostaną dodane do gry:

 • Standardowy: domyślne ustawienia dźwięku.
 • Kinowy: efekty dźwiękowe będą najważniejsze, a same odgłosy bardziej plastyczne i nasycone.
 • Uproszczony: poziom głośności efektów będzie zredukowany, dodatkowe efekty dźwiękowe wyłączone. Pozwoli to na skupieniu się na głównych efektach i powiadomieniach w bitwie.
 • Tryb nocny: Ustawienia zoptymalizowane dla dźwięku o średniej i niskiej głośności, wszystkie efekty i powiadomienia zostają zachowane.
 • Zwyczajne: pozwalające na dostosowanie dźwięku za pomocą suwaków.


Gracze będą mogli wybrać ustawienia dźwięku w ustawieniach gry. Wersja standardowa będzie ustawiona jako domyślna.

Zmieni się sekwencja otwierania ekranów w przypadku kupowania okrętu:

 • Kupując nowy okręt w drzewku rozwoju gracz najpierw zobaczy ekran demonstrujący okręt. Może wejść w zakładkę wyposażenie lub Port z tego ekranu, a także powrócić do drzewka rozwoju.
 • Okręt będzie można kupić z widoku podglądu okrętu.
 • Z widoku podglądu okrętu będzie można wrócić do drzewka rozwoju.


Dodano podwodne elementy dla map: „Ring”, „Baza morska Newport”, „Killer Whale”, „Na ratunek lotniskowcowi Raptor” i „Pasmo górskie”Nowa zawartość

Następujące elementy zostaną dodane do gry:

 • Stały kamuflaż „Japoński zamek” dla Fuso.

 • Pamiątkowa flaga i naszywka „Dobroczynność”.

 • Jednorazowe kamuflaży „Wczesny poranek” i „Za dzielną służbę”. Jeśli chodzi o wyglądają będą one identyczne do kamuflaży „Wschód” i „Za chwalebną służbę”, ale różnić się będą bonusami. Informacje o bonusach będą podane później.


Komentarze

Ten wpis nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy i dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz

Twój nick

Treść komentarza