blog images

Dev Blog 10.02.2020 Zmiany w IFHE

Kontynuujemy testowanie zmodyfikowanego opancerzenia krążowników i pancerników tierów VI-VII, a także zaktualizowanej umiejętności „Zapalnik zbliżeniowy pocisków OB” (z ang. IFHE). Dziś chcemy opowiedzieć Wam o nadchodzących zmianach i powodach ich wprowadzenia.

Zamierzamy dokładnie monitorować wpływ tych zmian, zarówno w zakresie ogólnego balansu, jak i wpływie na poszczególne okręty. Jeśli będzie to konieczne, to umiejętność IFHE i niektóre okręty mogą podlegać dodatkowemu balansowi w celu utrzymania ich efektywności.


Główny cel, który chcemy osiągnąć za pomocą tych zmian:

- prosta interakcje pomiędzy krążownikami tego samego tieru. Dla przykładu pociski OB kalibru 152 -155mm krążownika powinny przebijać pancerze krążowników tego samego tieru bez dodatkowych warunków. Ma to na celu zwiększeni komfortu gry krążownikiem i sprawienie że umiejętność IFHE będzie tylko opcjonalna;

- zwiększenie przeżywalności krążowników: zmiany w opancerzeniu mają sprawić, że prawidłowo ustawiony krążownik będzie bardziej odporny na salwy z pancerników;

- użycie różnic w opancerzeniu do utrzymania unikalności krążowników z działami kalibru 190mm i wyższych w porównaniu z tymi z działami 139 do 189mm: pierwsza grupa okrętów będzie miała ulepszone opancerzenie centralnej części okrętu, druga zaś wyłącznie poprawiony pancerz pokładu;

- utrzymanie interakcji między klasami okrętów na obecnym poziomie: krążowniki z działami 152-155mm nadal nie będą mogły przebijać opancerzenia pancerników tego samego tieru bez umiejętności IFHE;

- takie zmiany w IFHE, aby umiejętność ta miała zarówno pozytywne cechy, jak i negatywny wpływ na działanie okrętu, sprawienie by jej wybór nie był oczywisty i zachęcenie do wyboru innych umiejętności, a tym samym zwiększenie różnorodności dowódców okrętów.Lista zmian:


Umiejętność „Zapalnik zbliżeniowy pocisków OB” zmieni się następująco:

  • penetracja pocisków OB będzie zależna od tieru okrętu.
  • Okręty tierów I-VII : 25% większa penetracja pocisków OB;
  • Okręty tierów VIII-X ships: 30% większa penetracja pocisków OB.
  • wybór tej umiejętności zmniejszy szansę na podpalenie o 50%, zamiast odejmować od szansy na podpalenie 1 lub 3% w zależności od kalibru dział. Kara obejmuje tylko podstawową wartość szansy na podpalenie. Inne bonusy, jak na przykład sygnał Victor Lima lub umiejętność „Ekspert w wyburzaniu” nie zmienią się i będą działały jak dotychczas.

Umiejętność ta dawała znaczny bonus właściwie bez kar, co powodowało że ta umiejętność była niezbędna. Nowa wersja przywróci balans w jej efektywności.Zasada obliczania penetracji wszystkich pocisków OB i PPO zostanie zmieniona: obecnie pociski OB przebijają pancerz tylko wtedy, gdy jego grubość jest mniejsza niż wartość penetracji. Zmiany spowodują, że pociski OB będą przebijały pancerze o grubości mniejszej lub równej wartości penetracji. W ten sposób pocisk 152mm, krążownika tieru VII będzie mógł przebić pancerz 25mm, a teraz przebija do 24mm.


Dla okrętów tierów VIII - X z działami kalibru 152-155 mm, wprowadzona będzie zasada 1/5 kalibru do obliczenia penetracji pocisków OB. To pozwoli, by pociski przebijały opancerzenie krążowników do 30mm. Dzięki temu krążowniki takie będą mogły nawzajem przebijać sobie pancerze bez używania umiejętności IFHE.


Post image

Zmiany w opancerzeniu krążowników i pancerników

Zmiany w opancerzeniu mają na celu zwiększenie przeżywalności krążowników: jeśli dobrze ustawią się względem pancernika, będą bardziej odporne na ich ostrzał z daleka, ponieważ pociski PP będą rykoszetowały od pancerzy. Krążowniki tieru X już korzystają z tej właściwości. Krążowniki z działami kalibru 190mm i wyższym będą miały zwiększone opancerzenie kadłuba i pokładu, a krążowniki z mniejszym kalibrem dział – tylko centralną część kadłuba. To podkreśli różnice między ciężkimi i lekkimi krążownikami.


Szczegółowe wartości grubości pancerza są widoczne w tabeli.


Z powodu zmian w zasadach obliczania penetracji pocisków OB i PPO opancerzenie pancerników tierów VI – VII zmieni się na 26mm – zatem interakcje pomiędzy klasami pozostaną bez zmian.


Przypominamy: tabele pokazują minimalną grubość opancerzenia każdego tieru!

Post image


Informacje na Blogu Deweloperów są wstępne i mogą ulec zmianie.


Komentarze

Ten wpis nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy i dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz

Twój nick

Treść komentarza