blog images

Dev Blog 12.07.2022 Aktualizacja 0.11.6 Nowy format opisu okrętów w Zbrojowni i Sklepie Premium

Proszę pamiętać, że wszystkie informacja na Blogu Deweloperów są wstępne, mogą ulec zmianie w trakcie testów, a także nie pojawić się w serwerze gry. Ostateczne informacje pojawią się na oficjalnym portalu gry.


Ogólne zasady

Wraz z aktualizacją 0.11.6 zaktualizujemy format opisu cech kluczowych w Zbrojowni, Sklepie Premium i innych miejscach w których można kupić okręt.

Zaktualizowany opis będzie zawierał podstawowe informacje o okręcie bez szczegółowego podziału na jego parametry. Cechy będą zawierać znaczące plusy i słabości jednostki, które będą miały wpływ na styl gry i odróżniały ją od innych okrętów tej samej klasy i tieru. Dla przykładu, szybkie przeładowanie dział baterii głównej pancernika będzie podkreślone jako jego szczególna cecha, a posiadanie standardowej Grupy Naprawczej nie. Oprócz silnych i słabych stron przedstawione będą także neutralne cechy takie jak obecność torped głębokowodnych czy pocisków PPO.

Nowy format pozwoli graczom szybciej zrozumieć do czego zdolny jest okręt w porównaniu z innymi jednostkami tej samej klasy i tieru, a także szybciej znaleźć pasujący im okręt.


Struktura

Nowy format będzie podobny do opisu specyfiki gałęzi okrętów w zakładce „Badania”. Cechy okrętów są wybrane w porównaniu do wszystkich innych okrętów tego samego typu i tieru. W przypadku najechania kursorem nad kartę okrętu w Zbrojowni pojawi się okienko z krótką listą kluczowych cech. Na karcie samego okrętu pojawi się ogólny opis i rozszerzona lista cech.


Rozszerzona lista cech

Rozszerzona lista cech będzie podzielona na kategorie w podobny sposób jak parametry w porcie:

Żywotność

Główna bateria

Bateria dodatkowa

Torpedy

Obrona plot.

Manewrowość

Kamuflaż i wykrywalność

Specjalne – wszystko co nie może być umieszczone w powyższych kategoriach – np. ilość slotów i ogólne ustawienie sprzętu eksploatacyjnego, dostępność eskadr w przypadku hybryd itd.


Kategoria opisu, taka jak główna bateria, będzie zawierała kilka wyróżniających parametrów. Każdy z nich będzie opisany osobno – na przykład uszkodzenia na minutę, uszkodzenia na salwę, celność, szybkostrzelność, balistyka, uszkodzenia na salwę danego typu pocisku, dostępność różnych typów pocisków itd. Jednocześnie, jak wspomnieliśmy wcześniej przedstawione będą tylko te parametry, które są ważne dla stylu gry i określają styl gry danym okrętem w porównaniu z innymi jednostkami.

Z tego powodu, zamiast uszkodzeń pojedynczym pociskiem, może pojawić się parametr uszkodzeń na minutę i uszkodzeń na salwę. Te parametry są bardziej znaczące z punktu widzenia stylu gry, ponieważ zawierają nie tylko uszkodzenia jednym pociskiem, ale także ilość dział i szybkostrzelność. Dla przykładu, Mecklenburg ma niskie uszkodzenia pojedynczym pociskiem OB. Jednak okręt posiada 16 dział i dobrą szybkostrzelność, zatem zadaje dużo uszkodzeń na minutę.


W przypadku lotniskowców nie będzie określonych szczegółowych cech. Tak jak w przypadku okrętów z drzewka badań informacje zawierałyby one w większości szczegółowe informacje o eskadrach, które albo powtarzałyby cechy kluczowe, albo byłyby całkowitym powtórzeniem parametrów każdej eskadry. Z tego powodu cechy lotniskowców zostaną dodane w jednej z przyszłych aktualizacji, gdy znajdziemy bardziej odpowiedni format opisu dla nich.

Jeśli chodzi o okręty we wczesnym dostępie będą one miały opisane najważniejsze cechy kluczowe, głównie typowe dla całej gałęzi. Jeśli chodzi o rozszerzone cechy gałęzi, tak samo jak teraz będzie je można sprawdzić w samym drzewku badań.

Planujemy nadal pracować nad ulepszeniem opisu okrętów i dodawaniu nowych funkcjonalności. Na pewno podzielimy się szczegółami jak tylko będziemy gotowi.

Komentarze

Ten wpis nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy i dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz

Twój nick

Treść komentarza