blog images

Dev Blog 14.02.2020 ST: zmiany w MM

Jakiś czas temu zapowiedzieliśmy zmiany w systemie doboru drużyn, które mają na celu zmniejszenie ilości lotniskowców w bitwach poziomów IV-V. Dziś chcemy podzielić się z Wami szczegółami ulepszonego systemu doboru drużyn, który obecnie testujemy.


Wraz z tymi zmianami, specjalne ustawienia będą dotyczyć wszystkich bitew na wszystkich poziomach, a ograniczą maksymalną ilość okrętów danych klas i poziomów:

a) stały limit liczby okrętów danej klasy:

-wraz z tą zmianą ilość lotniskowców w bitwach będzie bardziej stabilna, ale ilość bitew z dwoma lotniskowcami na drużynę znacznie zmaleje. Chcemy także wyeliminować bitwy z 3 lotniskowcami na stronę, ale ta zmiana wymaga dodatkowych testów, których wyniki przedstawimy w późniejszym czasie.

- ilość niszczycieli w bitwach nie przekroczy 4-6 na zespół dla poziomów V-X. Dla poziomu X bitwy ilość niszczycieli będzie wynosiła maksymalnie 4 na drużynę w normalnych warunkach ilości graczy w kolejce.

- ilość pancerników w bitwach nie przekroczy 5-6 na zespół dla poziomów V-X. Dla poziomu X bitwy ilość pancerników będzie wynosiła maksymalnie 5 na drużynę w normalnych warunkach ilości graczy w kolejce.

- ilość krążowników w bitwach nie jest limitowana.

b) ustawiony będzie limit okrętów dwa poziomy niższych niż poziom bitwy. To pozwoli uniknąć przypadków, gdy gracz jest, dla przykładu, jedynym V poziomem okrętu w bitwie poziomu VII.

- połączywszy to z poprzednimi z mianami w aktualizacji 0.8.7, ustawienia te pozwolą na bardziej komfortową grę i więcej możliwości efektywnej gry w przypadku niższych poziomów okrętów walczących z wyższymi poziomami.


Każdy poziom bitwy będzie miał odpowiedni limit klas i poziomów okrętów, który będzie zależał od czasu oczekiwania w kolejce: im dłuższe oczekiwanie tym słabsze będą obostrzenia. Mechanika ta jest wprowadzona po to, by gracz czekający najdłużej w kolejce nie musiał w niej być dłuższy czas, aż wszystkie limity zostaną wypełnione, a jednocześnie aby spełnione były jak najwyższe standardy składów drużyn.


Dla przykładu w tabeli poniżej można zobaczyć ustawienia dla V poziomu bitew (składających się z okrętów poziomów IV-V) oraz poziomu X (składających się z okrętów poziomów VIII-X):

 WG_SPB_WoWs_Infographic_Matchmaker_Supertest_092_1920x1080_EN.jpg


 

Szczegółowe ustawienia systemu doboru drużyn dla każdego poziomu bitew będą ogłoszone w późniejszym czasie i mogą się zmienić na skutek testów.


Wszystkie informacje na Blogu Deweloperów są wstępne i mogą ulec zmianie.Komentarze

Ten wpis nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy i dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz

Twój nick

Treść komentarza