blog images

Dev Blog 18.11.2022 Zamknięty test – Zamiany w mechanice ognia plot.

Proszę pamiętać, że wszystkie informacja na Blogu Deweloperów są wstępne, mogą ulec zmianie w trakcie testów, a także nie pojawić się w serwerze gry. Ostateczne informacje pojawią się na oficjalnym portalu gry.


Zmiany mają na celu zwiększenie wpływu ognia przeciwlotniczego na możliwości ofensywne lotniskowców, przesuwając wpływ z przyszłości na teraźniejszość:

  • Eskadry będą podzielone na grupy, które wykonują atak i na grupę pozostałych samolotów.
  • Jeśli samolot z atakującej grupy zostanie zestrzelony, na jego miejscu nie pojawi się inny samolot z eskadry.
  • Grupa atakująca zostanie uzupełniona o nowy samolot z eskadry tylko w wypadku, gdy nie pozostanie w niej ani jeden samolot. Skrzydło atakujące nie będzie mogło przez pewien czas przeprowadzić ataku, a chwilę później zostanie uzupełnione o samoloty.
  • Uzbrojenie przeciwlotnicze otrzyma nowy parametr, który będzie ustalał szansę, że ciągłe uszkodzenia zadadzą uszkodzenia samolotowi z skrzydła wykonującego atak. W innym przypadku uszkodzenia zostaną zadane samolotom z reszty eskadry. Innymi słowy eskadra zostanie podzielona na grupę atakującą i „resztę”. Obrona przeciwlotnicza będzie mogła trafić samoloty z atakującej grupy, jak i z reszty, a wspomniany parametry będzie ustawiał szansę na trafienie samolotów atakujących. Wybór celu pozostanie aktywny przez pewien czas po opuszczeniu strefy działania obrony przeciwlotniczej.
  • Jeśli eskadra przelatuje przez kilka stref ognia przeciwlotniczego z różnych okrętów, wszystkie uszkodzenia stałe będzie otrzymywał jeden wskazany samolot.
  • Uszkodzenia zadawane przez myśliwce, wybuchy pocisków plot. i natychmiastowe uszkodzenia wynikające z Sektora priorytetowego nie ulegną zmianie.

Zmiany te pozwolą graczom zmniejszyć otrzymywane uszkodzenia wynikające z ataków lotniczych poprzez zestrzeliwanie samolotów z grupy wykonującego atak.

Będzie możliwe przywołanie tylko grupy atakującej z powrotem na pokład lotniskowca poprzez naciśnięcie klawisza F.

Komentarze

Ten wpis nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy i dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz

Twój nick

Treść komentarza