blog images

Dev Blog 25.05.2023 Zamknięty test – Nowe japońskie pancerniki

Proszę pamiętać, że wszystkie informacja na Blogu Deweloperów są wstępne, mogą ulec zmianie w trakcie testów, a także nie pojawić się w serwerze gry. Ostateczne informacje pojawią się na oficjalnym portalu gry.


Chcemy uświęcić premierę nowej linii konkursem na kamuflaż. Szczegóły można znaleźć tutaj. Zdobądźcie nagrody w grze,a zwycięska praca zostanie wprowadzona do gry.


Dodamy trzy nowe pancerniki tierów VIII-X: Yumihari, Adatara i Bungo.

Okręty te są krążownikami liniowymi przeznaczonymi do walki na średnich i dużych dystansach, zdolne do zadawania znaczących uszkodzeń na salwę.

Nowe okręty posiadają potężną artylerię główną, która ma typowe „japońskie” cechy: duży zasięg i dobrą celność. Reprezentują je 8 dział 410mm na tierze VIII i osiem oraz dziesięć dział 457mm na, odpowiednio, tierze IX i X. Okręty te cechują się niezłym kamuflażem i prędkością.

Wady to niewielka pula PW i przeciętny pancerz. Jednak jest to kompensowane przez ulepszoną Grupę Naprawczą, która przywraca więcej PW na sekundę.


Japoński pancernik Yumihari, Tier VIII

W latach 1916-1918 zostało opracowanych, jako część planu „8-4”, około dwudziestu wariantów projektów pancernika Yumihari. Najbardziej rozwiniętym był B-62 który był ewolucją typu Kongo. Plany zawierały osiem wariantów okrętu z czterema podwójnymi wieżami. Dwa okręty tego typu miały zostać zbudowane, ale w 1917 roku zmieniła się koncepcja i dodano piątą wieżę. W rezultacie powstał krążownik liniowy typu Amagi.


Japoński pancernik Adatara, Tier IX

Po korekcie planu 8-8 Japonia potrzebowała wybudować cztery pancerniki i cztery krążowniki liniowe. Wariant K został wybrany, spośród trzynastu zaproponowanych wersji, na miejsce nowego krążownika liniowego. Cztery okręty „Typ 13” zostały zamówione, ale nigdy nie położono pod nie stępki, gdyż rozpoczęła się Konferencja Waszyngtońska.


Japoński pancernik Bungo, Tier X 

Pośród projektów dla programu „8-8” była powiększona wersja Projektu A – Projekt L. Podobnie jak w przypadku Kii, Projekt L, miał mieć pięć wież, ale z działami 457mm, który przewyższał tonaż Kii o 9000 ton. Pancernik Kii oraz Projekt L nie zostały zbudowane z powodu Konferencji Waszyngtońskiej która nałożyła „wakacje pancerników” i ograniczyła ogólny tonaż pancerników.Komentarze

Ten wpis nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy i dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz

Twój nick

Treść komentarza