blog images

Dev Blog 26.09.2019 Zmiany w balansie

Europejski niszczyciel Błyskawica, tier VII:

- Czas przeładowania dział baterii głównej zmniejszono z 6,5 to 6 sekund.

Błyskawica — to jeden z pierwszych okrętów premium w grze. Od jej premiery wiele taktyk w grze znacznie się zmieniło i pojawiło się wiele okrętów o podobnym stylu gry. Nowy czas przeładowania zwiększy zadawane uszkodzenia i wzmocni pozycję Błyskawicy w grze.Japoński lotniskowiec Hosho, tier IV:

- nowe torpedy Type 91 mod. 0 zostaną zainstalowane zamiast obecnych Type 91 mod. 1. Ich prędkość będzie wynosiła 40 węzłów zamiast 50 w dotychczasowej wersji.

- Zmniejszono prędkość samolotów torpedowych w czasie powrotu na lotniskowiec o 40%.

Przez dużą prędkość przelotową bombowców torpedowych w czasie powrotu na lotniskowiec doświadczony gracz mógł uniknąć strat i używać wyłącznie torpedowców. Obie powyższe zmiany zwiększą ilość uszkodzeń zadawanych samolotom (po ataku będą one wznosić się wolniej, a aby skutecznie zaatakować będą musiały podlecieć bliżej celu). Nowa prędkość torped zmniejszy ich efektywność przeciw niszczycielom, pozwalając im na manewry i uniki.

Silne samoloty torpedowe to główna cecha japońskich lotniskowców, którą chcielibyśmy zachować. Zmiany te mają na celu zbalansować lotniskowce T4, ale nadal będziemy monitorować uzyskiwane przez nie wyniki i, jeśli to będzie konieczne, wprowadzimy kolejne zmianyFrancuski niszczyciel Enseigne Gabolde, tier II:

- Prędkość torped zredukowano z 57 do 52 węzłów;

- Przeładowanie dział baterii głównej zwiększono z 4.8 do 5.2 sekund.

Francuski niszczyciel Fusilier, tier III:

- Prędkość torped zredukowano z 57 do 52 węzłów;

- Przeładowanie dział baterii głównej zwiększono z 6 do 6.6 sekund.

Francuski niszczyciel Bourrasque, tier IV:

- Przeładowanie dział baterii głównej zwiększono z 6 do 6.6 sekund.


W przeciwieństwie do swoich wysokotierowych odpowiedników, niszczyciele te nie są typowymi kanonierkami, a ilość zadawanych uszkodzeń prawie równo dzielą między działa i torpedy.

Proponowane zmiany mają na celu zmniejszenie całkowitych uszkodzeń jednocześnie nie zmieniając stosunku uszkodzeń zadawanych przez torpedy i działa. Ponadto ich torpedy, biorąc pod uwagę ich zasięg, były zbyt szybkie jak na ten tier.Sowiecki pancernik Władywostok, tier VIII:

- Sigma została zmieniona z 1,7 to 1,6.

Działa tego pancernika wykazywały się wysoką precyzją. Zmiana tego parametru zmniejszy ich precyzję na wszystkich zasięgach, bez zmiany w specyficznej celności sowieckich pancerników.


Sowiecki pancernik Kremlin, tier X:

- Zmniejszono maksymalne uszkodzenia pocisków PP z 15500 do 14500 oraz inne powiązane parametry (parametr Kruppa i masę pocisków)

- aby dopasować do pocisków PP, także zmniejszono maksymalne uszkodzenia pociskami OB z 6600 do 6500, a szansę na podpalenia z 48% do 45% oraz powiązane z tym parametry (masa pocisków, uszkodzenia od eksplozji).


Efektywność Kremlina była wyższa niż innych pancerników T10. Balansując okręt, a jednocześnie minimalnie wpływając na jego główne cechy, zmieniliśmy parametry jego pocisków. Zgodnie z powyższymi zmianami lekko zmieni się penetracja pocisków i ich balistyka.

https://media.discordapp.net/attachments/401376884945977355/626779591364575232/unknown.png?width=592&height=474


Oś X – odległość

Oś Y – wartość przebicia


Niebieska linia – nowe wartości

Pomarańczowa – stare wartości


Wszystkie informacje na Blogu deweloperów są wstępne i mogą ulec zmianie.Komentarze

Ten wpis nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy i dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz

Twój nick

Treść komentarza