blog images

Dev Blog (490) 02.11.2023 Zamknięty test 12.11 – Obchody świąt

Proszę pamiętać, że wszystkie informacja na Blogu Deweloperów są wstępne, mogą ulec zmianie w trakcie testów, a także nie pojawić się w serwerze gry. Ostateczne informacje pojawią się na oficjalnym portalu gry.


Nagrody za dzienne logowanie

Jako część obchodów świat dzienne nagrody zostały ulepszone o dodatkową zawartość, taką jak dodatkowe Super kontenery, a nawet kontenery mikołajkowe.

Szczegóły:

 • Gracze będą mogli zdobyć do 4 kontenerów mikołajkowych – 2 z nich w przeciągu pierwszych 3 dni.
 • Super kontenery będą oczekiwać w dniu 8, 16 i 24.
 • 3 x po dniu premium
 • wiele innych prezentów.

Dodatkowo będzie można zdobyć wiele prezentów za różne zasoby. Dla przykładu:

 • 1x kontener mikołajkowy za wejście do Zbrojowni
 • 5x kontener mikołajkowy za darmowe dzienne zestawy.
 • 2x kontener mikołajkowy za aktywności na portalu.
 • 1x Duży kontener mikołajkowy za ukończenie 4 z 5 misji Twitch.


Premie za osiągnięcia bitewne

Tradycją w naszej grze od kilku lat jest możliwość zrzucania śnieżek... znaczy zdobywania premii za osiągnięcia w grze poprzez osiągnie kolejnych progów bazowego PD na różnych okrętach. Tym razem nie obędzie się bez drobnych zmian w celu lepszego dostosowania nagród do tierów, ale naszym celem jest utrzymanie nagród na tym samym poziomie:

 

 • Gracze będą mogli zdobyć węgiel za osiągnięcia na tierach V - VII. 
 • Tier V -700 węgla
 • Tier VI - 750 węgla
 • Tier VII - 800 węgla
 • Tiery VIII i IX will nagrodzą Was stalą:
 • Tier VIII - 70 stali. 
 • Tier IX - 80 stali. 
 • Tak jak w zeszłym roku okręty X tieru nagradzać Wa będą certyfikatami Mikołaja, które będzie można wymienić na Kontenery mikołajkowe.
 • Super okręty nagradzać będą 200 stali zamiast Punktów badawczych jak było w zeszłym roku.

Nie zapominajcie, że gracze z wieloma okrętami w porcie będą mogli zebrać kilka nagród zdobywając dużo bazowego PD, podobnie jak w poprzednich wydarzeniach.


Nagrody za certyfikaty

Certyfikat Mikołaja to tymczasowy zasób, który będzie można będzie wymienić w aktualizacji 12.11 na:

 • 1x Kontener mikołajkowy za 1 certyfikat.
 • 1x Duży kontener mikołajkowy za 3 certyfikaty.
 • 1x Ogromny kontener mikołajkowy z 5 certyfikatów.
 • 1x kontener premium z flagami za 20 certyfikatów (limit 3 na konto).
 • 375.000 kredytów for 1 certyfikat.


Miasto Mikołaja powraca!

W celu uhonorowania świątecznego czasu port Fiordy znów zostanie udekorowany i zamieni się w miasto Mikołaja!

Święta w mieście Mikołaja! 

Podczas poprzednich aktualizacji gracze mieli możliwość wybrania się w Podróż na biegun północny w celu rozpoczęcia aktywności świątecznych, zdobywając tym samym takie nagrody jak kontenery Czarny piątek 2023 i krążownik tieru VIII Dimitryj Pożarski jako główną nagrodę. Wraz z aktualizacją 12.11 Wasza podróż skieruje Was do naszego świątecznego portu, Miasta mikołaja wypełnionego okazjami do zdobycia kolejnych nagród.

Z tej okazji nasza noworoczna aktualizacja odbywać się będzie w ramach przepustki bojowej. Święta w Mieście Mikołaja składać się będą z 20 etapów z możliwością późniejszego ukończenia. Chcemy by naszym graczom było łatwiej zdobyć główną nagrodę w tej aktywności: nowy niemiecki pancernik premium VII tieru Scharnhorst '43 na etapie 10.

W porównaniu z zeszłoroczną stocznią dużo łatwiej będzie graczom zdobyć ten darmowy okręt premium. Ponieważ misje w tym wydarzeniu oparte są na zdobywaniu bazowego PD, pozwoli to graczom grać w ich stylu, nadal dając większości graczy szansę na zdobycie nagrody. 2-3 bitwy dziennie powinny pozwolić na zdobycie tego okrętu w przeciągu 5-6 dni.


Prócz pancernika Scharnhorst '43 będzie można zdobyć takie nagrody jak dni premium, świątecznych dowódców z unikalnymi liniami dialogowymi, stałe świąteczne kamuflaże dla okrętów VIII i IX tieru, pamiątkowe flagi Wesołych świąt i Błyskające gwiazdki, węgiel, stal i maksymalnie 23 kontenery mikołajkowe różnych wielkości, w tym 3 Ogromne prezenty mikołajkowe jako końcowa nagroda. Nagrody te powinny zapewnić Wam mnóstwo interesujących zasobów i szanse na zdobycie dodatkowych okrętów premium z kontenerów mikołajkowych.

Jak zwykle w mechanice Przepustki bojowej gracze będą mogli ją ulepszyć do wersji premium zdobywając dodatkowe certyfikaty mikołaja, dwóch nowych historycznych dowódców, pamiątkową flagę Biegun północny, więcej stałych kamuflaży noworocznych, węgiel i nowy europejski niszczyciel premium tieru VII Stord'43 jako nagroda główna.

Dla tych, którzy chcą jeszcze bardziej wykorzystać ten okres w roku zdecydowaliśmy się na przekazanie certyfikatów mikołaja jako nagrody za przekroczenie ostatniego stopnia przepustki zarówno wersji darmowej jak i premium.

Dzienne i tygodniowe misje będą dostępne dla graczy, aby zdobywali punkty na rzecz przepustki bojowej.


Misje 

Wszystkie misje można ukończyć przez dowolną ilość bitew.

Dostępnych będzie trzy poziomy dziennych misji:

 • Prosta: zdobądź 250 bazowego PD w dowolnej ilości bitew oby zdobyć 10 punktów.
 • Średnia: zdobądź 1500 bazowego PD w dowolnej ilości bitew oby zdobyć 10 punktów.
 • Trudna: zdobądź 2000 bazowego PD w dowolnej ilości bitew by zdobyć 1 punkt. Można ukończyć 5 razy dziennie.


Będzie dostępna jedna misja tygodniowa:

 • Zdobądź 2000 bazowego PD w dowolnej ilości bitew by zdobyć 2 punkt. Można ukończyć 10 razy tygodniowo.


Ogólnie będzie można zdobyć 175 punktów z misji dziennych i 20 punktów z tygodniowych w każdym tygodniu. Wydarzenie będzie trwało 5 tygodni.

25 dodatkowych punktów będzie można zdobyć w specjalnych misjach i aktywnościach przez cały okres trwania wydarzenia.

Ogólnie będzie można zdobyć 1000 punktów, a potrzeba tylko 500 do otrzymania wszystkich głównych nagród.


Zmiany w Kontenerach mikołajkowych.

Bez paniki! Zawartość Mikołajkowych kontenerów w większości pozostanie bez zmian, ale wprowadzimy ulepszenie, o które prosiliście – zaktualizowaną skróconą listę okrętów. W zeszłym roku lista obejmowała 174 okręty – tym razem zamiast tylko dodawać nowe okręty jak poprzednio usunęliśmy także 40 starszych okrętów, tak by było łatwiej zdobyć ten najbardziej pożądane.


Ogólnie 43 starsze okręty usunięto z listy – wszystkie dostępne do kupienia w Zbrojowni. W ich miejsce dodaliśmy 19 nowych takich jak Brisbane, Jäger, Colossus, Almirante Grau i West Virginia ’44. Wszystkie pozostałe parametry kontenerów mikołajkowych, takich jak szansa na wylosowanie nagród, pozostały bez zmian od zeszłego roku.


Komentarze

Ten wpis nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy i dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz

Twój nick

Treść komentarza