blog images

Dev Blog (491) 02.11.2023 Zamknięty test 12.11 – Zwycięski odzysk

Proszę pamiętać, że wszystkie informacja na Blogu Deweloperów są wstępne, mogą ulec zmianie w trakcie testów, a także nie pojawić się w serwerze gry. Ostateczne informacje pojawią się na oficjalnym portalu gry.


Po wielu latach Kitakami w końcu powraca! Zmierzyliśmy się z wieloma sztormami na drodze do zobaczenia tego unikalnego okrętu na szerokich wodach gry, co sprawiło że postanowiliśmy wybrać unikalną metodę dystrybucji tej jednostki. Użyliśmy mechaniki Zwycięskiego odzysku w wersji 12.9 w celu zdobycia francuskiego pancernika VIII tieru Champagne. Zaprojektowaliśmy to wydarzenie wokół tematu krążowników, aby dać graczom możliwość odblokowania nowych ekskluzywnych okrętów za Węgiel, Stal i Punkty badawcze. Nie będzie ograniczeń w użyciu zasobów. Dodatkowo gracze będą mogli użyć czasu premium, aby ukończyć 16 etapów tego wydarzenia w dowolnym momencie.

Proszę pamiętać, że z powodu unikalnej natury stylu gry krążowniki Kitakami i jego statusu, wprowadzamy go głównie dla naszych długoletnich graczy, którzy przez lata zebrali ogromne ilości zasobów w grze. Dla prawdziwych kolekcjonerów dodajemy 20 etapów w celu zdobycia unikalnego kamuflażu dla Kitakami i pamiątkowe flagi dla wszystkich 4 okrętów związanych z tym wydarzeniem.

Wydarzenie rozpocznie się w drugim tygodniu aktualizacji 12.11 i potrwa do aktualizacji 13.1.


Nagrody w wydarzeniu

4 Duże kontenery mikołajkowe będą nagrodą za 3 etap!


Europejski krążownik Tieru VI Elli będzie nagrodą za 8 etap!

Elli uzbrojony jest w osiem dział 152mm o dużym zasięgu i dobrej balistyce. Dzięki prędkości maksymalnej 37,7 węzłów może łatwo zmieniać flanki i utrzymywać dystans do wroga. W walce na bliski dystans pomogą trzy torpedy o dużej prędkości, a także pancerz warstwowy chroniący cytadelę. Okręt posiada Sondę hydroakustyczną i Obronę plot. na osobnych slotach.


Włoski krążownik Tieru VII Francesco Ferruccio będzie nagrodą za 16 etap!

Okręt uzbrojony jest w osiem dział 152mm o świetnych kątach ostrzału, a rufowa wieża może obracać się o 360°. Działa posiadają pociski OB i PPO o płaskiej balistyce, co pozwala na stałe zadawanie uszkodzeń nawet na duży dystans mimo niewielkich uszkodzeń na minutę. Pociski PPO mają ulepszone kąty rykoszetu, co sprawia że mogą często zadawać uszkodzenia. Dodatkowo okręt wyposażony jest w dwie poczwórne wyrzutnie torpedowe, które posiadają wolne torpedy, ale o zasięgu 13,5 km i niskim dystansie wykrycia. Słabe opancerzenie i mała pula PW jest rekompensowana przez dużą prędkość i manewrowość, a także wspaniały kamuflaż. Jednostka ma dostęp do Wysokoprężnej wytwornicy dymu i wyboru między Myśliwcem katapultowanym i Samolotem zwiadowczymBrytyjski krążownik Tieru X Defence będzie nagrodą na 40 etapie.

Defence uzbrojony jest w sześć potężnych dział 356mm umieszczonych na dziobie jednostki. Brytyjskie pociski OB mają wysoką wartość penetracji i dużą szansę wywołania pożaru, a pociski PP ulepszone kąty rykoszetowania. Duży kaliber dział stanowi zagrożenie, z którym należy się liczyć, pomimo niskich średnich uszkodzeń na minutę. Krążownik posiada także osiem wyrzutni torpedowych (rozmieszonych po obu stronach dziobu) o szerokim kącie zrzutu. Sprzęt eksploatacyjny to Grupa naprawcza, Sonda hydroakustyczna i Krótkotrwała wytwornica dymu na osobnych slotach.

Stały kamuflaż dla okrętu zostanie pokazany później.


Japoński krążownik Tieru X Kitakami będzie nagrodą na 80 etapie!

Legenda stała się rzeczywistością. Kitakami trafia do World of Warships z przerażającą możliwością wystrzelenia ciężkiej salwy torped pomimo wrażliwego kadłuba. Każda burta wyposażona jest w pięć poczwórnych wyrzutni torpedowych, ładowanych kolejno. Czasy przeładowania są długie, zatem gracz musi wybrać pomiędzy natychmiastowym wystrzałem wyrzutni, a oczekiwaniem na przeładowanie wszystkich by wystrzelić morderczą salwę z całej burty. Do wyboru są szybkie 12km torpedy o niewielkich uszkodzeniach lub 20km torpedy głębokowodne podobne do tych z Asashio.

Pamiętajcie by nie dać się wykryć dzięki bardzo dobremu kamuflażowi i wytwornicy dymu, ponieważ mała pula PW i odsłonięta cytadela mogą prowadzić do szybkiej zguby w przypadku grania zbyt agresywnie. Na wyposażeniu jest Wysokoprężna wytwornica dymu, Doładowanie silnika i Grupa naprawcza.


Unikalny i stylowy stały kamuflaż Kitakami, a także pamiętkowe flagi dla każdego z powyższych okrętów stanowią dodatkową nagrodę na 100 etapie. Wygląd tych elementów będzie pokazany później. Stały kamuflaż będzie dostępny wyłącznie jako część wydarzenia, zatem pamiętajcie by go zdobyć.

Informacje o wydarzeniu:

Wydarzenie składa się ze 100 etapów, każdy kosztujący:

  • 2,400 Punktów badawczych LUB
  • 1,700 Stali LUB
  • 19,000 Węgla LUB
  • 60 dni premium


Aby zapewnić jak największą przejrzystość chcemy poinformować Was o tym kiedy zawartość z wydarzenia będzie możliwa do zdobycia w przyszłości:

Kitakami nie będzie dostępny w żaden sposób przez następne 2 lata po zakończeniu wydarzenia – chcemy zaznaczyć, że ten okręt jest tajemniczą nagrodą w pakiecie Wielkiego Admirała Morskie legendy, który już został wyprzedany, a wysyłka przewidziana jest na maj 2024 roku. Obecnie nie mamy w planach przyszłych dystrybucji tej jednostki, ale poinformujemy Was, jeśli to nastąpi. Jak wspomnieliśmy stały kamuflaż dla Kitakami będzie dostępny wyłącznie jako nagroda za 100 etapów wydarzenia. Inne okręty będą dostępne co najmniej po roku od wydarzenia.


Koszty:

4 Duże kontenery mikołajkowe (3 etapy): 7.200 Punktów badawczych LUB 5.100 Stali LUB 57.000 Węgla

Ellie (5 etapów): 12.000 Punktów badawczych LUB 8.100 Stali LUB 95.000 Węgla

Francesco Ferrucio (8 etapów): 19.200 Punktów badawczych LUB 13.600 Stali LUB 152.000 Węgla

Defence (24 etapy): 57.600 Punktów badawczych LUB 40.800 Stali LUB 456.000 Węgla

Kitakami (40 etapów): 96.000 Punktów badawczych LUB 68.000 Stali LUB 760.000 Węgla

Kamuflaże i pamiątkowe flagi (20 etapów): 48.000 Punktów badawczych LUB 34.000 Stali LUB 380.000 Węgla


RAZEM: 240.000 Punktów badawczych LUB 169.600 Stali LUB 1.900.000 WęglaKomentarze

Ten wpis nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy i dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz

Twój nick

Treść komentarza