blog images

I Ty możesz pomóc w walce z wirusem!

Kapitanowie!


Jako gracze macie zwykle bardzo dobre komputery, które można użyć nie tylko do rozrywki czy pracy, ale także w pomocy nad poznaniem koronawirusa, który nas zmusił do tego że siedzimy w domach. Istnieje specjalna inicjatywa naukowców znana pod nazwą folding@home - polegająca na tym, że wasze komputery udostępniają moc obliczeniową procesorów i kart graficznych do symulacji cząsteczek. Proces ten jest bardzo skomplikowany, ale dzięki połączonej mocy obliczeniowej setek tysięcy, a nawet milionów komputerów można wykonać dość sprawnie.

Pobierając ze strony F@H: https://foldingathome.org/start-folding/ możecie uruchomić taki program na swoich komputerach i w czasie pracy lub bezczynności - nadmiar swojej mocy obliczeniowej zużyć w naukowym celu.

W tej chwili mój komputer mruczy jak w porcie WoWsa - ale tym razem w celu znalezienia rozwiązania problemu koronawirusa! I ty możesz pomóc!


Jeśli interesują Was szczegóły jak to działa, zapraszam na mój ulubiony kanał:

https://youtu.be/-IA6h38ZBB4


Możecie też dołączyć do grupy Uwaga Naukowy Bełkot: #247734 - ten numer możecie podać przy rejestracji, a możecie to robić kompletnie anonimowo.Powodzenia!


Dark_Havoc

Komentarze

Ten wpis nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy i dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz

Twój nick

Treść komentarza