blog images

Kontenery dzienne i Super Kontenery czyli sprawozdanie z 3 i pół roku zbierania.

Kontenery dzienne i Super Kontenery czyli sprawozdanie z 3 i pół roku zbierania.


Jako, że wśród graczy krążą wiele plotek i mitów dotyczących kontenerów dziennych postanowiłem stworzyć drugie podsumowanie mojej codziennej pracy pisarskiej – czyli opisać ile, czego, jak często i z jakim prawdopodobieństwem można znaleźć w kontenerach dziennych.


Na początek podstawy: od 20 października 2016 roku zapisuję sobie co wypadło mi z kontenerów dziennych z podziałem na to co z nich wypadło, kolejność i zawartość. Wybierałem przez ten cały czas wyłącznie kontenery „Spróbuj szczęścia”.

Przez ten czas trochę się zmieniała zawartość kontenerów, ale szansę na to, aby dostać Super Kontener (SK) mam oszacowaną na podstawie blisko 2800 prób.


1. Jaka jest szansa na SK?


Na początek to co interesuje wszystkich: kiedy wypadnie mi mój SK? Przy próbie 2771 kontenerów mam obecnie szansę 4,49%. Jak to się zmieniało w czasie widać na tym wykresie:

Jak widać z wykresu – mała próba mogłaby zmylić, ale po blisko 1500 prób widać pewną stabilizację – można zatem przyjąć, że szansa na SK to trochę ponad 4%. Z moich danych wynika, że średnio (podkreślam ŚREDNIO) SK wypada z co 22,2 kontenera „Spróbuj szczęścia”. By nie było tak różowo, najdłużej czekałem 92 kolejne losowania. Jeśli ktoś wybiera inny rodzaj kontenerów to może czekać nawet ponad 3-4 razy dłużej – bo na tyle określa się szansę na SK w innych typach kontenerów niż „Spróbuj szczęścia”. Zatem czekasz przez 100 czy nawet 200 prób – nie przejmuj się – po prostu masz pecha :)


2. Jak często wypadają okręty?


Wszyscy gracze pragną dostać okręt z SK. Mam w związku z tym bardzo smutną wiadomość – szansa na okręt w SK jest niewielka. Na 123 SK wylosowane z dziennych kontenerów wypadł mi 1 (słownie jeden) okręt – premka 7 tieru „Leningrad”. Wygląda na to, że szansa na okręt w SK wynosi mniej niż 1%. Na całe szczęście jeśli uwzględnię wszystkie SK jakie otrzymałem (dodaje do tego SK otrzymane w rocznice i inne wydarzenia) to szansa nieco wzrasta. Dodatkowo udało mi się zdobyć 72 SK (8 z pierwszej rocznicy, 8 z drugiej, 15 z trzeciej, 35 z czwartej oraz 6 z kampanii Halseya). Zatem przy próbie ogółem blisko 200 SK zebranych z różnych źródeł otrzymałem 4 okręty (prócz Leningrada był to De Grasse, Huanghe oraz Alabama). Zatem szansa rośnie do blisko niewyobrażalnych 2%. Jeśli wszędzie czytasz o tym, że ktoś wylosował z SK okręt to pamiętaj, że nie wiesz ile razy próbował., a tylko raz się pochwalił. :)


3.Co tam jeszcze można zdobyć?


Tutaj wrócę tylko do SK z dziennych zadań. Początkowo z SK mogły wypadać ulepszenia i tych dawno temu (te moduły były zmorą i szansa, że je znajdziecie w SK była dość wysoka) było dość dużo – 18 sztuk. Udało mi się też zdobyć ponad dwa miesiące czasu premium – 7 razy po 7 dni i raz 14 dni. Wypadają tez dublony: razem 11 razy po 1000 sztuk. Z zasobów można dostać węgiel (5x15k ) oraz stal (raz jedyny 1500sztuk). Prócz tego wolne doświadczenie (4x50k) – ale to ostatnio praktycznie wcale nie wypada. Pozostają 3 elementy: kamuflaże, sygnały standardowe i specjalne. Kamuflaże wypadają w paczkach po 50 sztuk (mi trafiło się tak 25 razy). Co oznacza dość wysokie prawdopodobieństwo, Zwykłe sygnały wypadają w paczkach po 100 (przed zmniejszeniem zawartości SK raz udało mi się 250 sygnałów zdobyć w jednym z SK). Takich SK otrzymałem 30 – najwięcej ze wszystkich typów SK. Ostatnią kategorią są sygnały specjalne (zwane smoczymi) – te wypadają w 3 ilościach 25, 50 czy nawet 100. Udało mi się zdobyć 3x100, 3x50 i 13x25). Jak ktoś liczy to brakuje mu jednego SK – w pierwszym moim SK wypadło mi 5mln kredytów.

Podsumowując: najczęściej wypadają zwykłe sygnały (24% szans), kamuflaże (20%), sygnały smocze (15,4%), dublony (8%), premka (6,5%) węgiel (4%), wolne doświadczenie 3,25%). Okręt, stal i kredyty (te ostatnie już zniknęły z SK) wypadło w mniej niż 1%. Resztę uzupełniają moduły (14%) - które też nie występują już w SK.

Jak widać, ponieważ zawartość SK się zmieniała to w następnych losowaniach będzie maleć ilość modułów i kredytów (już ich nie można dostać),a rosnąć nowe zasoby – węgiel i stal.


4.A co wypada z dziennych kontenerów?

Przez ten czas udało mi się zdobyć: ponad 11k sygnałów różnych rodzajów (w tym smoczych). Najwięcej było „November Echo setteseven”, a ze smoczych Dragonów. W wartości wliczają się też zawartości SK. Węgla udało mi się zdobyć 200k, kredytów ponad 11mln, wolnego doświadczenia ponad 540k. Kamuflaży różnego typu 1640 sztuk. Do tego dochodzi 11k dublonów i 5 miejsc w porcie.


5.Czy ma znaczenie który kolejny kontener dnia otwieram?


Panuje powszechne przekonanie, że ten 3 kontener dnia ma wyższą szanse na SK. Jednak mój arkusz wskazuje wręcz przeciwne dane. W przypadku 1 kontenera szansa na SK to 5%, w przypadku drugiego w dniu 4,1%, a trzeciego raptem 3,6%. Uwzględniłem w tych obliczeniach oczywiście ilość zbieranych kontenerów każdego dnia. Jeśli 1 i 2 kontener jest przeze mnie zbierany praktycznie co dnia (1151 – 1 i 1064 -2) to już 3 kontener dnia jest przeze mnie zbierany rzadko – raptem tylko 550 razy.

Zatem z moich danych wynika, że najczęściej zdobędziecie SK z pierwszego niż z pozostałych kontenerów.


6.Podsumowanie.


Wygląda na to, że raczej zdobędziesz flagi i kamuflaże niż premkę czy dublony, a o stali czy okrętach – to raczej nie spodziewaj się wiele. Przez 3,5 roku wypadł mi 1 (słownie jeden) okręt.

Pamiętaj o tym, że jednemu SK wypadnie co 3-4 dni, a drugiemu co 30-40 – dużo będzie zależało do szczęścia i ilości zbieranych kontenerów dziennych. Niestety z powodów ograniczonych środków (jedna osoba zbierająca dane) nie mam danych statystycznych dotyczących co wypada z pozostałych kontenerów i jaka jest szansa na SK. Może ona wynosić 1%, a może 2%. Jedyne co wiem to zapowiedzi WG, że szansa na SK z kontenerów Spróbuj szczęścia jest 3 razy większa niż z pozostałych.


Komentarze

Ten wpis nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy i dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz

Twój nick

Treść komentarza