blog images

Powody nałożenia się sezonu Bitew klanowych i Rankingowych

Czołem Kapitanowie!


W biuletynie 0.8.10 zapowiedzieliśmy 14 sezon Bitew Rankingowych, który nakłada się na Bitwy Klanowe. Niektórzy z Was, którzy zwykle biorą udział w obu aktywnościach wyrazili obawy co do tego faktu. Chciałbym wyjaśnić tą sprawę i stojące za nią decyzje.

Bitwy klanowe są najbardziej kompetytywną częścią gry przeznaczoną dla tych graczy, którzy chcą sprawdzić swoje umiejętności i grę w skoordynowanym zespole. Ze wszystkich graczy, około 5% bierze aktywny udział w Bitwach Klanowych, jest to jednocześnie najbardziej aktywna i oddana część graczy.

Bitwy Rankingowe są gdzieś pomiędzy bitwami losowymi i klanowymi. System gwiazdek i postępu w rangach sprawia, że ten tryb jest bardziej wymagający, ale jednocześnie wymaga mniej umiejętności i jest bardziej dostępny. Bierze w nim udział ok. 25% graczy.

To oznacza, że jeśli Bitwy Klanowe i Rankingowe będą występowały po sobie i nie nakładały się, to wszystko będzie dobrze dla graczy biorących udział w Bitwach Klanowych – będą mieli zawsze mogli uczestniczyć w tych aktywnościach. Dla tych, którzy biorą udział tylko w Bitwach Rankingowych oznacza duży czas oczekiwania na następny sezon i mniej rozrywek do wyboru. Dlatego postanowiliśmy nałożyć na siebie występowanie tych dwóch trybów.

Zdajemy sobie sprawę, że część z Was czuje się przytłoczona ilością aktywności w grze z powodu tego grafiku. Jednakże jeśli weźmiemy pod uwagę wszystkie grupy graczy – jednoczesny dostęp do obu tych aktywności jest najlepszym rozwiązaniem. Ilość nowych nagród w Arsenale jest stała, zatem napięty grafik z nakładaniem się aktywności będzie raczej wyborem pomiędzy aktywnościami niż presją, aby zrobić wszystko. Występujące po sobie zdarzenia właściwie ograniczają ilość nagród dostępnych w przeciągu roku i mogą prowadzić do większego nacisku.

Niemniej jednak, słyszeliśmy obawy że tak dużo wydarzeń może prowadzić do „wypalenia”. Mimo, że dane o aktywności graczy tego nie potwierdzają, bierzemy to pod uwagę i obecnie prowadzimy szczegółowe badania pod tym względem. To pozwoli nam sprawić czy te obawy są prawdziwe.

W końcu jest jeszcze jeden powód nałożenia się 7 sezonu Bitew Klanowy i 14 sezonu Bitew Rankingowych – nie chcemy, by te aktywności nałożyły się na okres świąteczny i noworoczny.

Dziękujemy za waszą aktywność. Mamy nadzieję, że nawet jeśli nie zgadzaliście się z naszym tokiem myślenia to teraz to docenicie i zrozumiecie naszą decyzję.


Powodzenia i stopy wody pod kilem!


Komentarze

Ten wpis nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy i dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz

Twój nick

Treść komentarza