blog images

Redditowe Kwiatki Cz 5. – czyli Sub_Octavian na reddit


1.


Tłumaczenie:

- Niemieckie pancerniki weszły do gry 3 lata temu w 2016 roku

- WG: Tak

- Gracze: W zamian za słabą celność baterii głównej mają dobre działa baterii dodatkowej

- WG: Tak

- Gracze: Nowe linie i premki mają lepszą celność i działa baterii dodatkowej niż one powodując powercreep.

- WG: to ma sens

- Gracze: Zatem bufnijcie je!

- WG: arkusze wskazują że są dobre.


Sub_Octavian:

Śmieszny mem, tak, będziemy wzmacniać niemieckie pancerniki (prawdopodobny czas to 0.8.11 ogólnie dla całej linii, ale rozważamy zmiany w mechanikach dział baterii dodatkowych w 2020 roku, gdy zakończymy większość obecnych zadań).

Jednak, gdy przyjrzymy się temu dokładniej (Kapitan von Oczywisty mówi, że nadal rozumiem to jako żart, jasne):


Niemieckie pancerniki weszły do gry 3 lata temu.”

Właściwie co z tego wynika? Jest mnóstwo bardzo starych okrętów, którymi się nadal wspaniale gra.


W zamian za słabą celność baterii głównej mają dobre działa baterii dodatkowej”

Nie, tylko: mają także dobry pancerz i niewrażliwą cytadele plus sondę hydroakustyczną od T8.


Nowe linie i premki mają lepszą celność i działa baterii dodatkowej niż one powodując powercreep”

Niestety to nie jest prawda, ponieważ właściwości okrętów wpływają na siebie. Np. dodatkowa FR BB jest świetna, ale ma słabą penetrację oraz ogólnie FR BB nie są dobre w walce na bliskich odległościach, ponieważ ich pancerze nie daje im wystarczającej ochrony i nie mają sondy hydroakustycznej. Dostosowanie FR BB do walki w zwarciu jest możliwe, ale nie optymalne, a wypadku niemieckich BB – jest bardzo optymalne (z wyłączeniem trybów wysoce kompetytywnych).


„Arkusze wskazują że są dobre”

Tak, jak najbardziej są, nie mam problemu z potwierdzeniem tego. Aby uniknąć naprawdę dziwnych pytania o „to przez czerwonych, którzy nimi grają” - to nie prawda – sprawdzałem dane uwzględniające mocno umiejętności graczy. Dane zostały celowo wyciągnięte ze wszystkich grających niemieckimi BB z paru ostatnich miesięcy i porównane do indywidualnych statystyk niemieckich BB oraz indywidualnych statystyk graczy na innych BB odpowiednich tierów plus rozbite na percentyle ogólnego Współczynnika Zwycięstw (WR) graczy.

WR na niemieckich BB w porównaniu do WR innych BB i WR graczy jest porównywalne – zwykle znajduje się w środku stawki. Ponadto zdolni gracze robią na nich duże lepsze wyniki. Np. 5% najlepszych graczy nie osiąga na nich dobrego WR, a najlepsze na T10: GK to 73% WR, 71%na Conquerorze i Republice, 70% na Montanie i 67% na Yamato. Ale 5% najlepszych graczy to ekstremum, ale widać trend – im lepszy gracz pod względem WR, tym lepiej wypadają niemieckie pancerniki. Z drugiej strony nie są one za dobre pod względem całkowitych uszkodzeń: Ci sami najlepsi gracze robią średnio 118k uszkodzeń G.F, na Montanie 121k, a na Yamato 126k itd. Ten trend jest widoczny od T10, aż do Bayerna – słabe całkowite uszkodzenia, ale nadal duży wpływ na zwycięstwo (dzięki przyjmowaniu uszkodzeń i wykrywaniu przeciwników).

Zatem możecie spytać dlaczego chcemy je wzmocnić skoro są takie dobre? Cóż: przez wasze opinie i odczucia :-) Rozumiemy, że wasze wrażenia z gry tymi okrętami to nie tylko liczby i dane. Jednak wyzwaniem jest ulepszenie ich bez przesadzenia. To bardzo ważne, zwłaszcza w przypadku niemieckich pancerników, które są w większości dość popularne w grze. Ponieważ ich statystyki nie wskazują słabości musimy to zrobić wolno i spokojnie. Jak wspomniałem, jak wszystko pójdzie po naszej myśli to stanie się to w aktualizacji 0.8.11, a potem zobaczymy co przyniesie 2020 rok w możliwościach zajęcia się nimi bardziej.Niestety w tym tygodniu nic więcej nie było.


Komentarze

Ten wpis nie ma jeszcze komentarzy, bądź pierwszy i dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz

Twój nick

Treść komentarza